Omítky

Omítky

Omítka ovlivní tepelně-izolační i akustické vlastnosti vašeho domu či bytu, ale do značné míry také jeho finální vzhled. Základní druhy omítek jsou dvě: vnější jsou součástí fasády, ty vnitřní se používají v interiéru. Jiné se hodí pro pórobetonové tvárnice, jiné zase pro konstrukce kovové. Aby se vám s omítkou dobře pracovalo a aby plnila funkce, které od ní očekáváte, volte vždy kvalitu a ověřené značky.

Centrum hrubé výstavby

YTONG

Hledáte moderní stavební materiál, odborné poradenství a podporu u svého projektu? Kompletní stavební systém Ytong, vápenopískové tvárnice Silka a minerální zateplení Multipor vám nabízí ucelené řešení stavby, včetně detailů, jako jsou povrchové úpravy. Zatím jsou to pro vás těžko představitelné pojmy a rádi byste získali zkušeného průvodce? Na Kaštanové vás čeká nejen fragment domu, na kterém si představíte skladbu materiálu a budoucí fungování. Můžete si zde dohodnout schůzku s technickým poradcem, který vám doporučí, jak dosáhnout odpovídajících norem, seznámí vás s možnostmi výstavby s firmou či svépomocí a předá vám také užitečné kontakty.

Heluz

Od základu po komín. Heluz nabízí kvalitní cihly s různými parametry, stropy, překlady i komíny pro tuhá, kapalná či plynná paliva. Nabízí vysoký komfort při stavbě nízkoenergetických i pasivních domů. Díky širokému výběru cihel například z řady FAMILY si vybere i ten nejnáročnější zákazník. Cihlářská hlína je krásný přírodní materiál s jedinečnými vlastnostmi. Dobře vypálená, je tvrdá jako kámen, zároveň však prodyšná, s přesnými detaily. Přijďte si ji prohlédnout.

Omítka je vrchní krycí vrstva stěn a zdí. Ta vnější (nazývaná také venkovní nebo fasádní) tvoří součást fasády nebo jako fasáda sama slouží, ta vnitřní (nebo interiérová) se pak nanáší na stěny v interiéru. Omítka chrání konstrukci, kryje nerovnosti stavebního materiálu a zakrývá instalace (elektrické kabely, vodovodní nebo odpadní potrubí), ale má i řadu dalších důležitých funkcí.

Venkovní omítky musí dobře odolávat povětrnostním vlivům i změnám teplot. Zlepšují tepelněizolační vlastnosti stěn, ale napomáhají také odstraňování vlhkosti, čímž snižují riziko vzniku plísní jak venku, tak uvnitř. V neposlední řadě také usnadňují a urychlují finální úpravy stěn. Vnitřní omítky opět představují dodatečnou izolační vrstvu, ale zlepšují také akustické vlastnosti stěn a stropů, zakrývají nerovnosti a chrání zdivo

I když je vnější omítka někdy samotnou fasádou a ta vnitřní krytím stěn, často se obě dále zušlechťují, a to nátěrem, malbou nebo obkladem. Dnes se už na přípravu omítky většinou používají předpřipravené omítkové směsi – minerální, akrylátové, silikátové, silikonové nebo disperzní. Na trhu jsou ale také speciální typy omítek (protipožární, štukatérské nebo magnetické).

Omítku je třeba vybrat tak, aby byla vhodná k nanášení na stavební materiál vašeho domu nebo bytu, ale zvažte také její strukturu (velikost zrn), požadované vlastnosti a v neposlední řadě samozřejmě cenu. 

V showroomu Ytong najdete různé druhy vnějších i vnitřních omítek, vhodných nejen pro pórobetonové tvárnice. Přijďte si vybrat do Centra bydlení a designu Kaštanová v Brně.

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Potřebujeme váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby se vám mimo jiné mohly ukazovat informace týkající se vašich zájmů.